Företagsavtal

Optimera företagets bilägande med Volkswagen Stockholm.

Bli en attraktivare arbetsgivare

Att kunna erbjuda Volkswagen som tjänste- eller personalbil för sina anställda upplevs som en stor konkurrensfördel vid rekrytering, menar många av våra företagskunder. Volkswagens breda och attraktiva modellprogram attraherar och passar tjänstebilsförare i alla åldrar och livssituationer.

En komplett leverantör sänker dina kostnader

Som företag, oavsett med en stor eller liten vagnpark, har du möjlighet att teckna förmånliga avtal med Volkswagen Stockholm. Med ett brett och mycket attraktivt modellprogram har vi modeller i de flesta tjänstebilsklasser. Våra attraktiva bilar och tjänstelösningar ger ditt företag en låg totalkostnad på sista raden. Detta tack vare hög kvalitet, brett modellprogram och bra andrahandsvärden.

Många fördelar

Att vara avtalskund hos Volkswagen Stockholm ger ditt företag ett stort antal fördelar och förmåner.

Kontakta oss gärna för mer information.

Mikael Fredriksson Fleet Sales Manager Tel: 08-503 331 27 mikael.fredriksson@vwstockholm.se
Stefan Smideborn Key Account Manager Tel: 08-503 33263 stefan.smideborn@vwstockholm.se
Johannes Åbonde Key Account Manager Tel: 08-503 335 03 johannes.abonde@vwstockholm.se
Niclas Eisner Key Account Manager Tel: 08-503 330 34 niclas.eisner@vwstockholm.se
Krister Friberg Key Account Manager Tel: 08-503 339 88 Tel alt: 0700892969 krister.friberg@vwstockholm.se
Micke Lönnquist Key Account Manager Tel: 08-503 332 20 micke.lonnquist@vwstockholm.se
Fredrik Nobel Key Account Manager Tel: 08-503 33 404 fredrik.nobel@vwstockholm.se
Joel Nerbrant Account Manager Täby Tel: 08-503 337 07 joel.nerbrant@vwstockholm.se
Jennie Dyrssen Account Manager Smista Tel: 08-503 330 49 jennie.dyrssen@vwstockholm.se
Christian Lindohf Account Manager Kista Tel: 08-503 333 29 christian.lindohf@vwstockholm.se
Daniel Blom Account Manager Södertälje Tel: 08-503 339 05 daniel.blom@vwsodertalje.se
Eddie Johansson Account Manager Bromma Tel: 08-503 334 77 eddie.johansson@vwstockholm.se
Helena Lönnström Account Manager Hammarby Sjöstad Tel: 08-503 333 13 helena.lonnstrom@vwstockholm.se
Robert Andén Account Manager Tel: 08-503 332 79 robert.anden@vwstockholm.se